FAQ
•
Szukaj
•
Użytkownicy
•
Grupy
•
Galerie
•
Rejestracja
•
Profil
•
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
•
Zaloguj
Napisz odpowiedź
Forum www.wasko.fora.pl Strona Główna
»
Beszty
» Napisz odpowiedź
Napisz odpowiedź
Użytkownik:
Temat:
Treść wiadomości:
Emotikony
Więcej Ikon
Kolor:
Domyślny
Ciemnoczerwony
Czerwony
Pomarańćzowy
Brązowy
Żółty
Zielony
Oliwkowy
Błękitny
Niebieski
Ciemnoniebieski
Purpurowy
Fioletowy
Biały
Czarny
Rozmiar:
Minimalny
Mały
Normalny
Duży
Ogromny
Zamknij Tagi
Opcje:
HTML:
NIE
BBCode
:
TAK
Uśmieszki:
TAK
Wyłącz BBCode w tym poście
Wyłącz Uśmieszki w tym poście
$1
Kod potwierdzający:
$3
Przegląd tematu
Autor
Wiadomość
lark
Wysłany: Nie 18:54, 17 Kwi 2016 Temat postu: część następna
poradnika
gdy masz problem z kanalizą itp a do tego masz mózg lub właśnie se go kupiłeś to zasuwaj na
http://hydraulik-mateusz.pl/
tą stronę potem dzwoń i wzywaj pomocy, możesz tam na nią liczyć
lark
Wysłany: Czw 18:18, 07 Kwi 2016 Temat postu:
niezłe .... i sprawdza się w życiu
WujekGoogle
Wysłany: Wto 11:23, 22 Kwi 2008 Temat postu: Mały Poradnik (chyba dla każdego)
Jest jeden slang, który nigdy nie wychodzi z mody. Slang, którego uczysz się w podstawówce, przekazujesz młodszemu rodzeństwu; slang, którego wstydziłbyś się użyć, podrywając dziewczynę powyżej dziesiątego roku życia. Poniżej prezentujemy krótki przewodnik po podstawówkowych odzywkach i ripostach.
Część pierwsza - przykładowe zwroty
Zatka(ł)o kakao? – Jeśli któryś z siedmiolatków zaskoczy cię kiedyś tym zwrotem, odpowiedz żwawo: „Kakao nie zatyka, bo nie ma patyka!”. Nie zastanawiaj się, o co chodzi z patykiem, po prostu tak odpowiedz.
Opyla się – W żadnym wypadku słowa te nie mają nic wspólnego z alergią, zapylaniem etc. Należy je rozumieć jako potoczną wersję zwrotu „jest mi to na rękę” tudzież „to rozwiązanie się opłaca”. “To mi się nie opyla” -zakrzyknie młodsza siostra, gdy zaproponujesz jej 2 złote za umycie toalety, wyniesienie śmieci, wyszczotkowanie kota i zmycie naczyń. Kiedyś młodzież była bardziej uczynna.
Pierwsze słowo do dziennika, drugie słowo do śmietnika – Dobry zwrot, gdy zależy nam na ocaleniu korzystnej dla nas decyzji. Sprytny uczeń klas 1-3 odpowie jednak: "A dziennik był spalony, a śmietnik ocalony” i może się zacząć robić gorąco, polecamy więc wszelkie ważniejsze porozumienia z młodszym rodzeństwem zawierać na piśmie.
Krowa ma dłuższy i się nie chwali – Interpretacja dowolna. Zawsze można mówić o krowim kolczyku (znakowanie u krów hodowlanych – przyp. ml), dzwonku, kopycie, stażu, ogonie, pasie łąki do wygryzienia, a nawet o języku. Całkowicie odpada interpretacja podanego zwrotu w celu porównywania pewnych męskich narządów z jednego prostego powodu – krowa ich nie posiada.
Kto daje i odbiera, ten się w piekle poniewiera! – Zwrot często praktykowany przez młodsze siostry. Niestety, prawdziwy.
Pasi – Skrót od “pasuje”. Jeśli coś komuś pasi, to znaczy, że nie widzi przeciwskazań. Jeśli mu nie pasi – mogą być kłopoty.
Część druga - poradnik ciętej riposty
Jeśli masz problem ze zrozumieniem gestów, niektórych zwrotów albo po prostu nie wiesz, co zrobić kiedy ktoś ci je zaserwuje, radzimy zapoznać się z poniższym poradnikiem. Może wówczas unikniesz kompromitacji.
Twój Stary (rzadziej: Twoja Stara)
Kwestii Twojego Starego poświęciliśmy osobny akapit, gdyż odzywka ta należy do absolutnej klasyki. “Twój Stary” to riposta na wszystko – przydatna kiedy usłyszysz coś w stylu “Jesteś głupi”, ale świetnie nadaje się też na odpowiedź przy “która godzina”, jak również na wyraz oburzenia kiedy ktoś mówi coś absurdalnego (wtedy mówimy: “no chyba Twój Stary!”).
Co zrobić, kiedy ktoś poczęstuje nas “Twoim Starym”? Dróg jest kilka, my proponujemy popularne ostatnio “Twoja Stara pierze w rzece”. Pewnym sentymentem darzymy też ripostę “Chyba Twój”, ale ławo można się wtedy naciąć na rekontrę “Mój to mój, a Twój to...“. Nie jesteśmy pewni, ale chyba chodzi o słowo “wuj” albo jakieś podobne.
Co zrobić kiedy ktoś pokaże ci środkowy palec (tzw. “fakolce”)?
W tym wypadku są dwie możliwości. Pierwsza to wystawienie otwartej dłoni w stronę tej niekulturalnej osoby i głośne krzyknięcie „lusterko!”, co oznacza, że adresatem “fakolców” okazuje się nadawca gestu i to on będzie musiał, w wolnym tłumaczeniu znaczenia gestu, iść sobie. Niektórzy preferują okrzyk „Palec pedała na mnie nie działa!”, ale jest to mało poprawne politycznie.
Co zrobić kiedy ktoś powie do ciebie „spadaj”?
Twoja odpowiedź powinna być prosta, tak jak komenda, którą usłyszałeś. Osoba która używa słowa „spadaj” w celu obraźliwym, z pewnością nie należy do najbardziej kreatywnych. Dlatego też radzimy odpowiedzieć „sam się zbadaj”, odwrócić się na pięcie i pójść na chatę. Ewentualnie coś bardziej wyszukanego, jak popularny, choć nieco ofensywny zwrot “wal na peron”.
Jak podczas bójki słownej zyskać na czasie?
Kiedy podczas ostrej wymiany zdań potrzebujesz parę chwil odpoczynku, czy też do namysłu, najskuteczniejsze będzie odwrócenie uwagi przeciwnika. Można zrobić to na kilka sposobów, np. poinformować o stadzie bizonów, które zaraz ma przybiec, wspomnieć coś o nadlatujących bocianach lub po prostu powiedzieć: „zapnij rozporek, bo dziś nie wtorek”. Długość zyskanego czasu zależy wówczas od wzrostu delikwenta i pozycji, w jakiej się znajduje. To zadecyduje, jak długo przeciwnik będzie schylał się do rozporka.
Jakie wyzwiska pozwolą ci wygrać w bitwie na słowa z młodszym o 10-20 lat przeciwnikiem?
Do tak zwanych “złotych myśli” należą wg najnowszych rankingów:
- Turlaj dropsa
- Wąchaj stopy antylopy
- Śmierdzi ci z pyska jak z d... tygryska
- Spadaj na drzewo prostować banany
- Masz mózg? (tutaj trzeba przewidzieć dwie odpowiedzi)
a) Kiedy osoba potwierdzi, odpowiedź – to go używaj.
b) Kiedy osoba zaprzeczy, odpowiedź – to se kup!
Forum www.wasko.fora.pl Strona Główna
»
Beszty
» Napisz odpowiedź
Skocz do:
Wybierz forum
Wąsko
----------------
WĄSKI
Inna Beczka
----------------
Beszty
Linki
Mundurki
Ludzie rejerstrujcie sie (żal)
POMOC
----------------
Regulamin forum
fora.pl
- załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by
phpBB
© 2001/3 phpBB Group ::
FI Theme
:: Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Regulamin